Brick - Caffe - Caffe Latte

Caffe Latte ILLY

Jedyny niepowtarzalny smak!

Włosi kochają kawę, dlatego tez nie dziwi, że to właśnie oni produkują jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Illy, bo to o niej będzie mowa, jest nie tylko synonimem luksusu i dobrego smaku. To również synonim doskonałej jakości i smaku, który dla wielu kawoszy jest smakiem niezrównanym i jedynym na świecie.

Firma założona w 1933 przez Francesco Illy, od samego początku stawiała na najwyższą jakość produktu. Kawa przez niego produkowana składała się wyłącznie z mieszanki 9 odmian czystej arabiki, palonej na ciemny, czekoladowy kolor. Ziarna sprowadzane były z Południowej i centralnej Afryki, Indii i Ameryki Południowej.

W środowisku kawiarzy i kawoszy kultywowana jest filozofia Illy Caffe, która opiera się na głębokich powiązaniach kultury picia kawy ze sztuką, designem, synergii tradycji z nowoczesnością. Dla specjalistów Illy kawa i wszystko co się z nią wiąże jest sztuką. Dlatego też ogromną wagę przykładają do odpowiedniego doboru ziaren. Na całym świcie znana jest owa mieszanka. Jej delikatna nuta smakowa łączy wykwintną woń czekolady, cytrusów i wanilii.

Specjaliści Illy nie poprzestają na tym. Równie wiele pracy wkładają projektowanie i budowanie najoptymalniejszych dla swojej mieszanki ekspresów oraz dzielą się wiedzą na temat kawy i sposobów jej przyrządzania na specjalnych szkoleniach dla basistów w Brick Krakowska 18.